Marie-Hélène Estienne színházi alkotó, Peter Brook egyik legközelebbi munkatársa, szeptemberben háromnapos műhelymunkát tart Shakespeare Resonances címen a Freeszfe szervezésében. Az eseményre olyan színházi alkotók jelentkezését várjuk, akik szeretnék mélyebben megismerni a CICT (Centre International de Créations Théâtrales) egyedi munkamódszerét. A CICT multikulturális kutató- és alkotóközpontot 1974-ben, Párizsban alapította Peter Brook és Micheline Rozan. A legendás központ a kreatív alkotói folyamatokat és a művészet különböző területeinek együtthatását vizsgálja, színházi előadások, koncertek, operaelőadások helyszíne, de oktatási intézmény is és számos workshopot, programot, beszélgetést szerveznek, melyek központjában a művészet állandó megújulása áll.
A Shakespeare Resonances workshop során Marie-Hélène Estienne vezetésével a résztvevők új szemszögből közelítik meg a kiválasztott Shakespeare darabokat. Estienne és Peter Brook filozófiája közös: a színészi jelenlétre, a fizikai játékra és a rituáléra helyezi a hangsúlyt, a workshop fókuszában az improvizáció és a csoport-koncentráció áll.
Marie-Hélène Estienne sokoldalú színházi szakember, aki jelentős munkát végzett Peter Brookkal és CICT csapatával. Szerepet játszott többek között a La Tragédie d’Hamlet, La Tempête és Le Mahabharata előadásokban, ahol asszisztált, dramaturg és társszerző is volt.
Miért vegyél részt a workshopon?
Külföldön már teljesen természetes, hogy a színészek, alkotók folyamatosan képzik magukat és új módszereket ismernek meg. Magyarországon ez még kevésbé a hétköznapok része. A Freeszfe az egész éves workshopjaival ezen próbál változtatni, célunk, hogy minél több mesterkurzussal, alkotóval ismertessük meg a magyar művészeket. Egy ilyen párnapos workshopon megismerhetsz egy teljesen új módszert, amivel eddig még nem találkoztál, megismerhetsz olyan alkotókat, akikkel nem dolgoztál együtt. Új utakat tud nyitni, és mindenképpen több leszel attól, ha más, eddig ismeretlen módszereket sajátítasz el.
A workshop a Brook 99’ rendezvénysorozat részeként kerül megszervezésre. A műhelymunkán kívül vetítéseket és hozzájuk kapcsolódó beszélgetéseket is tartunk Brook legfontosabb előadásaiból a magyar színházi élet legendáival.
A workshop nyelve angol!
Időpont: szeptember 24-25-26 (kedd-szerda-csütörtök) 15.00-18.00 között
Helyszín: CEU-Freeszfe próbaterem, Nádor utca 15., V. kerület
A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A workshopon 20 fő tud részt venni.
Jelentkezni egy maximum egyoldalas, angol nyelvű motivációs levéllel és az alábbi űrlap kitöltésével lehet szeptember 12-ig.