A Freeszfe Egyesület pályázata társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
Partnerek: Jurányi Inkubátorház, Trafó Kortárs Művészetek Háza, Örkény István Színház, CEU
Támogató: The New Institute Hamburg
A Freeszfe Egyesület első alkalommal hirdeti meg pályázatát a tehetséggondozás és a független előadó-művészet támogatása érdekében új színpadi produkciók létrehozására, nyílt pályázat formájában. A projekt célja támogatni olyan alkotókat és alkotói csoportokat, akik a társadalmi felelősségvállalás három témakörében hoznak létre előadást. Ehhez biztosítunk anyagi forrást, bemutatkozási lehetőséget, helyszínt, produkciós hátteret és kommunikációt.
Alkotóművészek/magánszemélyek vagy alkotói csoportok, már működő szervezetek, vagy erre a produkcióra összeálló csapatok. Állandó állami vagy önkormányzati támogatással rendelkező szervezetek nem adhatnak be pályázatot. Évi 150 millió forint feletti bevétellel rendelkező szervezetek nem adhatnak be pályázatot. A pályázáshoz nincs szükség lebonyolítói szervezeti háttérre, mindezt a Freeszfe biztosítja. A pályázat nyílt, nem csak a Freeszfe hallgatói részére van kiírva, bárki pályázhat, aki megfelel a kiírásnak.
A pályázat a tervezett színpadi produkció szinopszisát, produkciós leírását, valamint annak létrehozási költségvetését tartalmazza.
2025 májusában megvalósuló új bemutatókra lehet pályázni. Régi, már bemutatott, elkészült produkciók a pályázatban nem vehetnek részt.
A három társadalmi kérdést lehet tágan értelmezni, a kérdésről kreatívan gondolkodni.
Három pályázati kategóriában három, kötött helyszínre lehet pályázni. A helyszínek és a témák nem cserélhetők (tehát nem lehet pl. a nők helyzetéről előadást készíteni a Trafóban, csak a Jurányiban). Helyszínenként 1-1 nyertes pályázatot hirdetünk ki, tehát összesen 3 nyertes pályázat lesz. Lehet pályázni akár mindhárom kategóriában is egy szervezetnek, rendezőnek. Ebben az esetben külön pályázatként nyújtsa be az összes pályázatot.
A győztes produkciók januárban részt vesznek a Freeszfe Egyesület szervezésében megvalósuló pitch eseményen, ahol további támogatásokat gyűjthetnek a készülő előadáshoz.
a pályázat leadási határideje: 2024. november 10. vasárnap éjfél (a határidő után leadott pályázatokat nem tudjuk figyelembe venni)
a pályázat eredményhirdetése: 2024. december 10. kedd
próbaidőszak: 2024. december 16. – 2025. május (választható az időszakon belül)
bemutató: 2025. május
A pályázat elbírálása két fordulóban zajlik. A beérkezett pályázati anyagokat a Freeszfe stábja ellenőrzi, és a formailag megfelelt anyagokat küldi tovább a felkért kuratórium számára. A nem megfelelt pályázatok újra-benyújtására nincs lehetőség.
A kuratórium az alábbi szempontok és elvek alapján dönt arról, hogy kik kapnak lehetőséget arra, hogy színpadra állítsák a szükséges anyagi és infrastrukturális háttérrel a projekttervüket:
A kuratórium tagjai: Al-Farman Petra (Trafó), Barda Beáta (Trafó), Felmérai Roxána (Jurányi), Gáspár Máté (Örkény Színház), Gulyás Dóra (Jurányi), Kókai Tünde (Örkény Színház), László Flóra (CEU), Neudold Júlia (Örkény Színház), Schermann Márta (Freeszfe), Szalipszki Judit (Trafó), Tóth Péter (Freeszfe), Upor László (Freeszfe), Vég Szilvia (Jurányi)
Ha további kérdése van, kérjük írjon Korsós Noémi pályázati munkatársunknak a korsos.noemi@freeszfe.hu címre. Messengeren keresztül feltett kérdésekre nem tudunk válaszolni. A változás jogát fenntartjuk.
A grafikai elemeket az UNESCO 2021-es Global dialogue konferenciájának plakátja alapján készítettük.