FILMELEMZÉS-KRITIKAÍRÁS

OSZTÁLYVEZETŐ: BÁRON GYÖRGY

A képzés két, egymással lazán összefüggő részből áll:
1. félév: Filmelemzések. Egy-egy klasszikus film – Chaplin, Hitchcock, Welles, Godard – konkrét, close-watching elemzése, beállításról-beállításra, a filmnyelvi eszközök vizsgálata.
 
2. félév: Kritikaírási gyakorlatok nem klasszikus filmekről, futó színházi előadásokról (együttműködve a freeszfe színházi és filmkészítő kurzusaival). A hallgatók írásainak közös elemzése. 
 
A két félév egyben és külön is elvégezhető! Csak a második félévre elég decemberben jelentkezni, a megmaradó helyektől függően veszünk fel oda diákokat.

A képzés indulása és vége:

1. félév 2025 szeptember -2026  december

2. félév 2026 január – 2026 május

Szemeszterek száma: 2

Óraszám: 48 + 48 tanóra

Heti óraszám: 4 óra

Oktatási napok: csütörtökönként, 17.00 – 20.00

Hallgatók száma: minimum 12-maximum 20 fő (12 fő alatt a képzés nem indul el)

A jelentkezéshez szükséges: a jelentkezési lap kitöltése, amiben kérünk csatolni egy önéletrajzot

A képzés díja: egész évre szemeszterenként 250.000 Ft (teljes évre 500.000 Ft), ha csak egy féléven veszel részt, akkor 350.000 Ft

KIKET VÁRUNK?

KIK NE JELENTKEZZENEK?

Bárki jelentkezhet, filmes előképzettség nem szükséges. Azoknak a volt  hallgatóknak, akik jártak Báron György filmtörténet órájára, csak a második félév felvételét ajánljuk.  

A képzés nem művészképzés, de tulajdonképpen bárki jelentkezhet, nincs olyan, akinek nem ajánljuk.

A FELVÉTELIRŐL:

Egyfordulós, írásbeli

A jelentkezőktől fogunk kérni egy írásbeli feladatot.

A felvételi augusztusban lesz.

KI AZ OSZTÁLYVEZETŐ?

DR. BÁRON GYÖRGY

Balázs Béla-díjas filmesztéta, szerkesztő, a magyar filmkritikaírás kiemelkedő alakja. A Magyar Újságírók Országos Szövetsége kritikusi szakosztályának elnöke, a Filmkritikusok Nemzetközi Szövetsége (FIPRESCI) hazai képviselője.

A Magyar Rádió szerkesztője, majd vezető szerkesztője volt, tanított az Iparművészeti Főiskolán, az ELTE-n, a Kodolányi János Főiskolán, a Metropolitanen, a Zsigmond Király Főiskolán. 1990 óta a Színház- és Filmművészeti Egyetem egyetemi tanára volt, a modellváltáskor az elsők között mondott fel, azóta a Freeszfe alapító tagja és oktatója. 

Díjai: Balázs Béla-díj, a Sajtópáholy díja, Táncsics Mihály-díj, A Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztje, Aranytol, Nyakkendő-díj az SZFE legjobb oktatójának a hallgatók szavazata alapján.

JELENTKEZÉSI HATÁRIDŐ: AUGUSZTUS 10. VASÁRNAP ÉJFÉL

ÁLTALÁNOS TUDNIVALÓK A FREESZFE KÉPZÉSEIRŐL:

  • a képzéseink helyszíne az V. kerület, Nádor utca 15., a CEU ultramodern épülete
  • a képzések elvégzéskor tanúsítványt adunk, az oktatók nevével és a tantárgyakkal, angol és magyar nyelven.
  • Képzéseink a felnőttképzési törvény hatálya alatt valósulnak meg. A Freeszfe Egyesület felnőttképzési száma: B/2021/001498. Képzéseink NEM adnak diplomát.
  • beiratkozáskor hallgatói szerződést kötünk veled
  • a tandíj több módon fizethető: vagy 1 összegben (szeptember 20-ig) vagy két részletben (szeptember 20. és január 20.) vagy havi részletben, minden hónap 20-ig.
  • Figyelem: a tandíjat a fizetési módtól függetlenül a teljes képzési időszakra kell kifizetni!
  • Anyagi nehézségek senkit se riasszanak vissza a jelentkezéstől. A Freeszfe minden félévben megpályázható tandíjkedvezményt biztosít, mely szociális alapon és az Egyesületben végzett aktív jelenlét alapján nyerhető el.
  • Ha kérdésed van, írj az oktatas@freeszfe.hu címre Sziráki Sarolta részére.